Advert
Advert
Advert

"Hayatım boyunca televizyonum olmadı"

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde banyosu, mutfağı olmayan 2 odalı harabe bir evde yalnız yaşayan 70 yaşındaki Ali Özön, komşularının yardımıyla hayata tutunmaya çalışıyor Ali Özön: "Hayatım boyunca hiç televizyonum olmadı. Ömrümün geri kalanını evimde güzel yaşayarak geçirmek istiyorum"

Bu içerik 208 kez okundu.
Advert

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da, harabe durumundaki bir evde yalnız yaşayan 70 yaşındaki Ali Özön, komşularının yardımıyla hayata tutunmaya çalışıyor.

Banyosu ve mutfağı bulunmayan Birecik ilçesinin Sahra Mahallesi'ndeki 2 odalı evde yaşamını sürdüren Ali Özön, hayatını zor şartlar altında sürdürdüğünü belirtti.

Yaklaşık 30 yıldır yalnız yaşadığını anlatan Özön, evinde buzdolabı, televizyon dahil hiçbir elektronik eşya bulunmadığını söyledi.

Özön, muhtaç olmanın kendisini çok üzdüğünü dile getirerek, şunları kaydetti:

"Hayatım boyunca garibanlıkla mücadele ettim. Hiçbir zaman karnımı doyurabilecek bir gelire ulaşamadım. İnşaatlarda, tarlalarda çalıştım ama emekli de olamadım. Kimseye sıkıntı çektirmemek için de evlenmedim. Kimsem yok. Şu anda yaşlılık maaşı alıyorum. Kaymakamlığımız da kömür yardımı yapıyor. Komuşlarım sağ olsun çamaşırımı yıkıyor, yemek getiriyor. Evde banyo olmadığından ayda bir kere hamama gidiyorum."

- "Ömrümün geri kalanını güzel geçirmek istiyorum"

Bazen evden günlerce dışarı çıkmadığını ifade eden Özön, psikolojik rahatsızlıkları olduğunu aktardı.

Özön, büyük sıkıntı çektiğini ifade ederek, "Bazen sağlığım el verirse kahvehaneye gidip televizyon seyrediyorum. Hayatım boyunca hiç televizyonum olmadı. Ömrümün geri kalanını evimde güzel yaşayarak geçirmek istiyorum." dedi.

Komşulardan Mehmet Şahin de ellerinden geldiğince Öz'e destek olmaya çalıştıklarını anlattı.

Komşular olarak Özön'ün ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ettiklerini belirten Şahin, "Evin her tarafı akıyor. Banyosu, mutfağı yok, oturulamaz durumda. Sağlıksız bir yaşam sürüyor. Yetkililerden ve hayırseverlerden Ali amca için yardım istiyoruz." diye konuştu.

Ali Özün'ün günlük olarak hertürlü yardımına koşan komşusu Mehmet Şahin, 
Ali abimiz yaklaşık 30- 35 yıldır bu mahallede yalnız yaşıyor anne babası vefat etmiştir kimsesi yoktur. Bizler komşuları olarak hertürlü ihtiyacında yanındayız yemeğini veriyoruz , elbisesini biz yıkıyoruz, hastalığında biz doktora götürüyoruz ,annemde evin temizliğinde bulunuyor çamaşırını yıkıyor yemeğini yapıyor, bizler komşuları olarak bu tür yardımları elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz inşallah daha fazlasınıda yapmaya çalışacağız. Bizim burada bir örf adetimiz vardır komşuluk yardımlaşması ve dayanışması vardır, bizler bunu her zaman yapmaya çalışıyoruz büyüklerimizden gördüklerimizi uygulamaya çalışıyoruz. Ama bu arada Devletin yetkilileri ve hayırsever vatandaşların da bu gibi insanlara el atmasını istiyoruz bir yardımda bulunmasını istiyoruz sadece bizim komşuların yapmış olduğu yardımlarla sınırlı kalmamasını istiyoruz. Sadece Ali abi için değil buna benzer herhangi bir insan için yardım yapılmalı. 
Sağlıklıksız bir yaşam sürüyor. 
Evin hertarafı akıyor doğru dürüs bir banyosu,mutfağı yok, yatılamaz ve oturulamaz durumda sağlıksız bir yaşam sürüyor gelip herkes görsün bunu. Hasta olur, ameliyat oldu biz götürdük ilgilendik sinir hastası ve rahatsızlığı devam ediyor , yalnızca bizim bakmamızla olmuyor yardımsever insanların bu gibi insanların yaşantılarını görmelerini istiyoruz. Kimse demesin ben hep genç kalacağım hayat böyle gidecek kimin ne olacağı Allah bilir bu sebeple Devletimizin ve insanların şefkat elini görmek istiyoruz şeklinde konuştu. 

 

 

Advert Advert Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Turkan     2019-03-04 Canim dayim keşke elimde olsydida yardim etseydim kurban olurum sana allahmyardimcin olsun
Turkan     2019-03-04 Canim dayim keşke elimde olsydida yardim etseydim kurban olurum sana allahmyardimcin olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Askeri midibüs ile TIR çarpıştı: 1 asker şehit 14 yaralı
Askeri midibüs ile TIR çarpıştı: 1 asker şehit 14 yaralı
11 Temmuz İlkögretimokulu 5. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin programı.
11 Temmuz İlkögretimokulu 5. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin programı.