Advert
Advert
Advert

Ak Parti Birecik Belediye Başkan Adaylığında Mirkelam Sevinci

31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Şanlıurfa’da aday gösterilecek İlçe Belediye Başkanları merakla beklenirken, gündemdeki algılar sona erdi, AK Parti İl Başkanlığı bugün aday listesini resmen duyurdu. Birecik'te Belediye Başkanlığına İş adamı Mahmut Mirkelam aday gösterildi

Ak Parti Birecik Belediye Başkan Adaylığında Mirkelam Sevinci
Ak Parti Birecik Belediye Başkan Adaylığında Mirkelam Sevinci Admin: Salih Darıcı
Bu içerik 489 kez okundu.
Advert

AK Parti Birecik İlçe başkanı Mahmut Mirkelam’ın Belediye Başkanı adayı olduğu yönündeki haberler ilçede bayram sevinci yaşattı. 
Birecik, Uzun bir süredir nefesler tutularak beklenen Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde AK Parti Belediye Başkan adayının isminin Mahmut Mirkelam olduğunun bildirilmesi ilçede bayram sevinci yaşattı.

Dünden buğüne siyaset

Kanaat önderi olarak tanınan geniş manevi ve maddi imkanlara sahip bulunan Milletvekili aday adayı olan, aday gösterilmese de çizgisinden taviz vermeyen kişiliği ile takdir gören Mahmut Mirkelam, 73 yıllık siyaset geleneği olan bir ailenin mensubu. 

Aşiretleri barıştıran hatırı kırılmayacak bir isimdir

Şanlıurfa yöresinde elliyi aşkın aşiret mevcuttur. Mahmut Mirkelam sözü geçen, hatırı kırılmayacak bir isim olarak zaman zaman aşiretler arasında oluşan husumetleri ve kan davalarını bitirmek adına iki aşiret arasına girip onları Barış Yemekleriyle, barıştırmasıyla da bilinir ve tanınır. Birecik, Şanlıurfa komşu ilçeler ile İstanbul’daki ticari yatırımlar ve özellikle de Birecik ve havalisindeki Antep fıstığı yetiştiriciliğiyle pek çok insana iş ve aş kapısıdır Atadan, deden ve babadan gelen hayırsever aile anlayışı, Mahmut Mirkelam ve diğer Mirkelam Ailesi bireylerince günümüze kadar sürdürülmüştür. Eğitim, sağlık ve diğer alanlarda Birecik ve Şanlıurfa’ya önemli eğitim kurumları kazandıran hayırsever iş adamı Mahmut Mirkelam ve Mirkelam Ailesi’nin saygın fertleri,  Şanlıurfa’ya yaptırılan ve on binlerce öğrencinin eğitim gördüğü okullar, insanların sağlık hizmeti aldığı sağlık ocakları ve diğer sosyal tesisler halen ailenin, aile bireylerin adlarıyla faaliyettedir.

Milletiyle bütünleşmiş bir davanın fertleri olduklarına dikkati çeken Mirkelam, şunları kaydetti:

"Türkiye, artık eski Türkiye değil. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışıyla hizmet eden kadrolar sayesinde yeni bir Türkiye var. Dini, dili, mezhebi, inancı ve yaşam tarzı ne olursa olsun kimseyi ayırt etmeden herkesi kucaklayan, kuşatan ve el uzatan, herkesin gönlüne girmeyi hedefleyen hizmet için koşan ve çalışan bir partiyiz. Kapımız gönlümüz herkese açık. Ayrımız gayrımız yok. Bu toprakların, Hazreti Adem'in çocuklarıyız. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, 17 yılı geride bıraktık. Bu süreçte demokrasi, özgürlükler ve kalkınmada dev adımlar attık."

Belediye Başkan adayı Mirkelam, millete hizmet için gece gündüz çalışacaklarını ve herkesimi kucaklayarak halkında desteğiyle ilçemizi daha güzel ggünlere taşıyacağıma inancım tamdır, inanıyorumki degerli Birecik halkı bu kutlu yolda yanımda olacaktır şeklinde konuştu.

Mahmut Mirkelam kimdir?

1.1.1960 Birecik/ ŞANLIURFA doğumludur. 19 Dönem (1991 – 1995) DYP Şanlıurfa Milletvekili Ferit Aydın Mirkelam’ın dört çocuğundan biridir.  İlkokulu ve ortaokulu Birecik’te bitirdi. Lise öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı. Yüksek Öğrenimini Gazi Üniversitesi, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde  (AİTİA) gerçekleştirdi. Siyasete, Birecik’te Adalet Partisi (AP) Gençlik Kolları Başkanlığı yaparak başladı.  Gençlik Kolları başkanlığı sonrası Doğru Yol Partisi (DYP) Birecik İlçe Başkanlığı yaptı. 1999 -2004 yılları arasında o dönem Genel Başkanlığı’nı Hüsamettin Cindoruk’un yaptığı Demokrat Türkiye Partisi (DTP) ‘den, Birecik Belediye Başkanı seçilerek bir dönem belediye başkanlığı yaptı. Mahmut Mirkelam, Ak Parti’nin kurulması sonrası siyaset hizmetini Ak Parti çatısı altında sürdürmeye başladı

 

Ak Parti Birecik Belediye Başkan Adaylığında Mirkelam Sevinci birecik seçim 2019 yerel seçim iş adamı mahmut mirkelam
Advert Advert Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
11 Temmuz İlkögretimokulu 5. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin programı.
11 Temmuz İlkögretimokulu 5. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin programı.
İYİ Parti Birecik İlçe Başkanlığında Görev Değişimi Yapıldı
İYİ Parti Birecik İlçe Başkanlığında Görev Değişimi Yapıldı