Advert
Advert
Advert

Fırat Nehrinde Kaybolan Edip Kılıç, 10 gündür aranıyor

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde 22 Temmuz'da Fırat Nehri'nde kaybolan Edip Kılıç'ın arama çalışmaları devam ediyor

Fırat Nehrinde Kaybolan Edip Kılıç, 10 gündür aranıyor
Fırat Nehrinde Kaybolan Edip Kılıç, 10 gündür aranıyor Admin: Salih Darıcı
Bu içerik 698 kez okundu.
Advert

Şanlıurfa'nın Birecik  ilçesinde 10 gün önce Fırat Nehri'ne giren 5 çocuk babası Edip Kılıç'ı (41) arama çalışmaları devam ediyor. Ekiplerce bugün su yüzeyinde yapılan arama çalışmalarında da Kılıç'a ulaşılamadı.

Fırat Nehri'nde kaybolan 5 çocuk babası Edip Kılıç'ı (41) bulmak için yürütülen çalışmalardan sonuç alınamayınca Birecik Barajı'nın kapakları kapatılarak nehrin debisi düşürüldü.
Şanlıurfa ve Adıyaman Emniyet Müdürlüğüne bağlı su altı polisleri ve AFAD ekiplerince su yüzeyinde ve su altında arama çalışması yapıldı ancak sonuç alınamadı.
Kılıç'ın yakınları da nehir kıyısında arama çalışmalarını izledi.
Edip Kılıç'ın ağabeyi Musa Kılıç, arama çalışmalarına kiraladıkları teknelerle destek verdiklerini, kardeşlerinin bulunamamasının üzüntüsü içinde olduklarını söyledi.
Ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Kılıç, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve milletvekillerinin de kendisini telefonla arayarak çalışmaları takip ettiklerini belirtti.
Kılıç, acılarının tarifsiz olduğunu ifade ederek, "Bu bizim için her gün ölümdür, devletimiz el attı arama çalışmaları devam ediyor. Cenazemiz bir an önce bulunsun defnedelim biz de oturup yasımızı tutalım." dedi.

Öte yandan, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Fırat Nehri kıyısındaki bir parkta bekleyen Kılıç'ın yakınlarını ziyaret etti.

birecik fırat nehri boğulma suda kayboldu edip kılıç su altı polisleri arama afad
Advert Advert Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet Aslan     2019-08-01 Kılıc ailesine sabır versin yüce Allahım işşallah bir an önce bulursunuz bu büyük tarıfsız acınız diner Tüm kılıc ve kıtıkan ailesinin başı sag olsun Allahım sızlere sabırlar ıhsan eylesin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Askeri midibüs ile TIR çarpıştı: 1 asker şehit 14 yaralı
Askeri midibüs ile TIR çarpıştı: 1 asker şehit 14 yaralı
11 Temmuz İlkögretimokulu 5. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin programı.
11 Temmuz İlkögretimokulu 5. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin programı.