Advert
Advert
Advert

Birecik Belediye Başkanı Mirkelam'ın 15 Temmuz Mesajı

Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam 15 Temmuz nedeniyle yayınladığı mesajda; 15 Temmuz’da yaşananları asla unutmayacaklarının mümkün olmadığını dile getirdi

Birecik Belediye Başkanı Mirkelam'ın 15 Temmuz Mesajı
Birecik Belediye Başkanı Mirkelam'ın 15 Temmuz Mesajı Admin: Salih Darıcı
Bu içerik 224 kez okundu.
Advert

Birecik  Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, 15 Temmuz FETÖ’nün hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tarihi nice kahramanlıklar ve destanlarla dolu olan büyük Türk Milleti, 3 yıl önce bugün genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle yeni bir destan daha yazdığını vurgulayan Mirkelam şunları kaydetti:

"Bu darbe girişimi sırasında milletimizin asil evlatları 1071'de Malazgirt Zaferinde olduğu gibi, bu coğrafyaya vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Milletimiz tıpkı 718 yıl önce Söğüt'te, 564 yıl önce İstanbul'da olduğu gibi, Anadolu topraklarını daim bir hayat alanı olmanın ötesinde,istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sakarya'da nasıl bir cevap vermişse, 15 Temmuz'da da aynı cevabı vermiştir. 15 Temmuz, bu yüzden milletimizin; kökü nerede olursa olsun, hangi gücü arkasına alır ise alsın, iradesini hangi güç odaklarına teslim ederse etsin, bu millete ve bu ülkeye ait olmayanlara karşı tarihi bir meydan okuma günü olarak da tarih boyunca hatırlanacaktır"

Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Darbeye direnerek, bu uğurda Hakk’ın rahmetine kavuşan 249 şehidimiz ile 2 bin 193 gazimizin omuzlarında yükselen Aziz vatanımızı gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik. Yüce Allah’tan böyle hain bir girişimin bir daha tekrarlanmamasını ümit ediyorum. “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”müzün değerini en iyi şekilde idrak etmeye çalışarak, gelecek neslimize de bu kahramanlık hikayesini anlatarak ilelebet payidar olacak Türkiye Cumhuriyeti’nde sevgi, barış ve huzur içinde yaşamaya devam edeceğiz”,

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzün üçüncü seneyi devriyesinde belediyemizin düzenlediği anma etkinlerinde yine bir ve beraber olacağız.15 Temmuz gecesi tüm Türkiye'de olduğu gibi Birecik'te'de de 15 Temmuz Meydanı'nda tek yürek olarak dünyaya Türk Milletinin inancını ve kararlılığını bir kez daha göstereceğiz. Birecikli tüm hemşehrilerimi 15 Temmuz gecesi Diriliş Meydanı'ndaki vatan nöbetine bekliyorum şeklinde konuştu.


 

birecik 15 temmuz etkinlikleri belediye başkanı mahmut mirkelam mesaj yayımladı
Advert Advert Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Askeri midibüs ile TIR çarpıştı: 1 asker şehit 14 yaralı
Askeri midibüs ile TIR çarpıştı: 1 asker şehit 14 yaralı
11 Temmuz İlkögretimokulu 5. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin programı.
11 Temmuz İlkögretimokulu 5. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin programı.