Advert
Advert
Advert

Birecikli İşadamı Kızılateş'ten 100 Aileye Bayram Yardımı

İstanbul'da ikamet eden Birecikli işadamı İbrahim Kızılateş bu Ramazan'da da hemşehrilerini unutmayarak 100 aileye Ramazan kolisi dağıttı.

Birecikli İşadamı Kızılateş'ten 100 Aileye Bayram Yardımı
Birecikli İşadamı Kızılateş'ten 100 Aileye Bayram Yardımı Admin: Salih Darıcı
Bu içerik 954 kez okundu.
Advert

Her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere yardım paketlerini Birecik'deki esnaflardan temin ederek esnafın da kazanmasını sağlayan Kızılateş, bu yıl da Ramazan ayı dolayısıyla 100 adet Ramazan kolisini ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine dağıttı.

Ramazan ayında yardımları daha da önemsediklerini dile getiren İbrahim Kızılateş, "Birecik'i hiçbir zaman unutmuyoruz, Ramazan aylarında erzak ve yardıma muhtaç öğrenciler ile yakından ilgileniyoruz. Daha önce yardımlarımıza devam edeceğimizin sözünü vermiştik, çok şükür sözümüzü tuttuk. Bu sene yine hemşerilerimize 100 ramazan kolisi daha dağıttık. Bundan sonra da yardımlarımız devam edecektir" amacımız reklam veya teşhir değildir diger hayırsever vatandaşları teşfik etmektir dedi.

İşadamı Kızılateş,İstanbulda yaşamalarının Birecik''den uzak oldukları anlamına gelmediğini belirtti. "Birecik bizim için önemli. Biz buralıyız burayı seviyoruz. İstanbul'da yaşıyor olmamız Birecik'den uzak olduğumuz anlamına gelmiyor. Elimizden geldiği kadar elimizi ihtiyaç sahibi ailelere uzatmaya devam edeceğiz. 

Kızılateş, şunları kaydetti: Öldükten sonra amel defterleri kapanmayan üç kimse vardır, 

"İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat."  bende rahmetlik babam'a bir hayır dua gönderebiliyorsam ne mutlu bana ,Bu vesile ile Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diler Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı şimdiden tebrik ediyorum" diye konuştu. - 

şanlıurfa birecik ramazan yardım koli Birecikli İşadamı Kızılateş'ten 100 Aileye Bayram Yardımı
Advert Advert Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahsen batu     2019-06-02 Kafan mı güzel senin hayır yaptıgın bir aile ise 80 aile diyorsun yalana dolana ne gerek var kardeşim milleti kabdırdın allahı nasıl kandıracak sın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Askeri midibüs ile TIR çarpıştı: 1 asker şehit 14 yaralı
Askeri midibüs ile TIR çarpıştı: 1 asker şehit 14 yaralı
11 Temmuz İlkögretimokulu 5. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin programı.
11 Temmuz İlkögretimokulu 5. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin programı.