Advert
Advert
Advert

Birecik'te Toplumda Kadının Yeri Semineri Düzenlendi

Programa konuşmacı olarak ,Kalyoncu üniversitesi Rektör Prof. Dr Edibe Sözen, katılımcı olarak AK Parti Kadın kolları başkanı Sevim Bingöl, Kadın kolları üyeleri, sağlıkçı kadınlar, öğretmenler ve çok sayıda kadın davetli katıldı.

Birecik'te Toplumda Kadının Yeri Semineri Düzenlendi
Birecik'te Toplumda Kadının Yeri Semineri Düzenlendi Admin: Salih Darıcı
Bu içerik 392 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Açılış konuşmasında Nurten Mirkelam, Buğünün önemine uygun arkadaşım dostum Prof. Dr Edibe Sözer'i davet ettim 1981 yılında İstanbuldan Birecik'e gelin geldim, geldiğim yoıllarda Birecik çok çağdaş çok modern bir şehirdi, bizler daha dazla ileriye gidebilmemiz için devletimiz bize çok destek verdi takdir edersiniz, buna rağmen biraz sosyal hayat anlamında sıkıntılarımız oluyor bende arzu ediyorumki burada sinamamız olsun ara ara tiyatrolarımız gelsin konserlerimiz olsun gençlerimizin keyif alacağı spor salonlarımız olsun bizler bunun için sizlerin huzuruna geldik sizlerden bunun için destek istiyoruz, sizlerle birlikte çok güzel projelere imzalar atacağız ama bunları yapabilmemiz için daha fazla okumamız daha fazla dinlememiz gerekiyor, sözü çok uzatmadan sevgili hocamı Prof. Dr Edibe Sözer'i sahneye davet ediyorum.

Kültür salonunda bulunan katılımcılara hoşgeldinle başlayan Prof. Dr Edibe Sözer kadınlara yönelik konuşmasında, çok yoğun bir süreçten geçiyoruz birazda bu süreç vesilesi ile buradayım, çok kıymetli arkadaşım Nurten hanım davet ettiklerinde hemen kabul ettim gerçekten çok yoğun bir süreç hepimiz çok yoğun çalışıyoruz bu vesileyle başta Birecik Belediye Başkan adayı Mahmut Mirkelam bey'e başarılar diliyorum inşallah Birecik için en güzel kararı halk verecektir şeklinde konuştu konuşmasının devamında Toplumda Kadının yeri,Şehirler ve medeniyet konusunda bilgilendirmeler yaptı program sonudan katılımcı kadınlar arasında gelen sorularıda yanıtlayan Sözer, Şanlıurfa Göbeklitepe konusunda bilgiler verdi.

Program sonunda Nurten Mirkelam tarafından Konuşmacı Prof. Dr Edibe Sözen'e toplo takdim edildi.

Birecik'te Toplumda Kadının Yeri Semineri Düzenlendi nurten mirkelam
Advert Advert Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suruç Belediyesine Kayyum Atandı
Suruç Belediyesine Kayyum Atandı
Askeri midibüs ile TIR çarpıştı: 1 asker şehit 14 yaralı
Askeri midibüs ile TIR çarpıştı: 1 asker şehit 14 yaralı