Advert
Advert
Advert

Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı'na Saldırı

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde, iddiaya göre Saadet Partisi meclis üyesi adayı A.A’nın kardeşi M.A meydan mahallesinde seçim çalışması yürüten Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı ile görüşmek istedi,

Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı'na Saldırı
Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı'na Saldırı Admin: Salih Darıcı
Bu içerik 260 kez okundu.
Advert

Belediye Başkanı Pınarbaşı ile husümetli olduğu bilinen şahısı korumalar durdurmaya çalıştı.

M.A’nın görüşme esnasında Başkan Pınarbaşı’nı hakaretler savurduğu bu nedenle korumaların müdahalesi üzerine M.A’nın yanında bulunduğu iddia edilen, yeğeni M.A’nın Bıçak çekip tehdit ettiği gelen bilgiler arasında

Yaşanan arbedeyi dağıtmak için, Başkan Pınarbaşı’nın koruması R.K silahını çekerken, ateş alan silahtan seken merminin M.A’nın ayağına isabet ettiği öğrenildi.

Emniyet güçleri tarafından, gözaltına alınan koruma R.K’nın sorgusunun sürdüğü belirtildi.

Pınarbaşı yaptığı açıklamada; Seçmenlerinden sağ duyulu olmalarını isterken, “Provokatörler iş başında. Biz cevabımızı 31 Mart’ta sandıkta AK Parti adayımız Mahmut Mirkelam’a belediye başkanlığını teslim ederek vereceğiz. Bunu içine sindiremeyenlere karşı dikkatli olun. Benim seçmenlerimizden ricam budur” diye 

AK Parti Birecik Belediye Başkan Adayı Mahmut Mirkelam,

partisinin ilçe teşkilatında toplanan halka hitaben yaptığı konuşmada, “Bu memleketin geleceği ile oynamaya hiç kimsenin hakkı yoktur” dedi.
Yaşanan olayla ilgili halka bilgi veren Mirkelam şunları kaydetti;

Mirkelam, “Lider demek yöneten demektir, bütünleştiren demektir, çarpıştıran değildir. Kabadayılık, zorbalık, provoke bizim insanımıza yakışmaz ama zavallı bir insanı kışkırtıp, seçim çalışmalarına gölge düşürmeye çalışmak da siyasi ahlakla bağdaşmaz” diye konuştu.

Seçmenlerinden hiç kimsenin tahrikine, provakasyonlarına gelmemelerini isteyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“İstediklerini yapsınlar, istediklerini desinler, 31 Mart gecesi biz burada olacağız. Bizler sağ duyulu ve sakin olacağız. Siyasi ahlakımız da bunu gerektirir.”
Halka, ” 31 Mart günü bu provakatörlere gereken cevabı verecek miyiz?” diye soran Başkan adayı Mahmut Mirkelam, alkışlar arasında verilen “Evet” cevabına teşekkür ederek, ” AK Parti ve AK Parti Belediye Başkan adayı kendine yakışanı yapacaktır. Araba taşlamak, tahrik etmek ayıptır günahtır. Bu memleket hepimizin. Dostça, kardeşçe, hoşgörü ve sağ duyulu bir seçim çalışması için biz yine üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı'na Saldırı birecik'te kavga 1 yaralı
Advert Advert Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Askeri midibüs ile TIR çarpıştı: 1 asker şehit 14 yaralı
Askeri midibüs ile TIR çarpıştı: 1 asker şehit 14 yaralı
11 Temmuz İlkögretimokulu 5. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin programı.
11 Temmuz İlkögretimokulu 5. Sınıf öğrencilerine hoşgeldin programı.